Sport » Foci

Oroszországé a 2018-as, Kataré a 2022-es vb

Mindkettő először rendezhet futball-világbajnokságot, Anglia 2018, Ausztrália 2022 nagy vesztese.

MEGOSZTÓ PDF email





Hasonló cikkek
Csíkszeredai VSK, Szentegyházi Vasas

Eldőlni látszik a megyei focibajnokság

A Hargita megyei labdarúgó-bajnokság rangadóját...
Banyai Janos iskola noi foci.

A bányais lányok felfociztak a csúcsra

Megnyerte a fővárosban rendezett labdarúgó Coca...
Kemény a harc a 4. Ligában

Kikapott a listavezető, nyitott a 4. Liga

Négy perc alatt csúszott ki a Csíkszeredai VSK kezéből...

Szasza
Szasza
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2010. december 03., 13:06
1 hozzászólás. 


Az angolok állítólag nagyot égtek. Putyin elnök a helyszínre repült, miután befutott a pályázat.

Csütörtök délután Zürichben a FIFA-elnök Sepp Blatter kihirdette, hol rendezik a 2018-as és a 2022-es futball-világbajnokságot: 2018-ban Oroszország, 2022-ben Katar lesz a rendező.

A FIFA-tagok szavaztak meg a nyerteseket négy-négy jelentkező ország közül, annyit tudni, hogy a sikerhez 50 százalék plusz egy, vagyis 12 szavazat kellett, de a voksolás menetéről a szervezet később közöl részleteket.

Előzetesen Oroszországot tartották a legesélyesebbnek 2018-ra, ami sosem rendezett még futball-világbajnokságot. Eddigi legnagyobb sportprojektje az 1980-as moszkvai olimpia volt, sok tapasztalata nincs, a legnagyobb futballesemény a 2006-os női U20-as világbajnokság volt az országban. A legnagyobb problémát a nagy távolságok, a tizenegy időzóna jelentheti, de ezt pályázatukban igyekeztek pozitívumként beállítani az oroszok. A szenzációs stadionok nagy része még nincs kész, de azt ígérik, 2013-ra öt meglesz.


1 hozzászólás

hirdetes

hirdetes
Hozzászólások | Szabályzat
avatar
jackfive
2010-12-03 12:20:32
nagy hatalma van Putyinnak most is..!! na meg az olajnak.. :evil:

Hozzászólások Copyright (C) 2009 uh.ro. Minden jog fenntartva."