Sport » Egyéb sport

Hargita Off-Road Trophy 2009

Székelyudvarhely és környéke a terepjáróktól volt hangos hétvégén.

MEGOSZTÓ PDF email





Hasonló cikkek
KatonaMcKenna

Nézd végig Katona utolsó mérkőzését

Egy veretlen észak-ír ellen lépett ringbe...
Sparta1

Nagyszerűen teljesítettek a spártai székelyek

Futottak, egyensúlyoztak, falat másztak, tüzet ugrottak...
tusnadmaraton

Sziporkáztak a Feel Good váltócsapatai

Míg mi Székelyudvarhelyen tömegfutottunk, az udvarhelyi...

agyoztes
agyoztes
szerkesztoÍRTA: BEDŐHÁZI ATTILA-CSABA
2009. szeptember 07., 14:20
0 hozzászólás. 


Pénteken virtuális rajttal indult a Siculus Off-Road Club szervezte Hargita Off-Road Trophy 2009. A versenyzőknek idén sem volt könnyű dolguk, hiszen 200 km-es távot kellett teljesíteni 48 óra leforgása alatt. Kivételt képeztek ez alól a standard kategóriában indulók, akik előtt egy egynapos verseny állt.
agyoztes
Az open kategória győztese
A résztvevők három kategóriában álltak rajthoz, volt extrém, open de standard csoport is, ez utóbbi nem igényelt előre felkészített autót csupán egy átlagos terepjárót és persze sofőrt valamint navigátort(co-pilot).

A küzdelem meglepetést is hozott, ugyanis nem a ’vérprofik’, azaz az extrém kategóriában indulók közül került ki a leggyorsabban befutó, hanem az open csoport riválisa teljesítette legkorábban a kétnaposra tervezett távolságot, a páros 13 óra alatt ért célhoz.

Ha nehézségi sorrendet állítunk fel a verseny szakaszait illetően, akkor ide azokat a részeket soroljuk, azt a néhány száz métert, ahol a autóvontatásra is sor került. borulas
Bukta Vasárnap, az ügyességin látványokban gazdag volt a küzdelem a kerekerdei Nagyoldalon, a külön díjazott triál próbán, ahol több mint 10 borulást jegyeztek, a nézők nagy örömére.
csorlo
Volt ahol csak a csörlő segített A Siculus Off-Road Club vezetősége jövőre is megszervezi a versenyt.

Hargita Off-Road Trophy 2009
Extrem kategória
1. Fikó István-Mikó István, Marosvásárhely (Sperminátor S2)
2. Drelciuc Silviu-Maricariu Daniel (Toyota LJ70)
3. Boros Csaba-Zsernovitszky Zsolt, Magyarország (Jeep)
Open kategória
1. Nagy-Galaczi András-Benczédi Magor, Székelyudvarhely (Mercedes G)
2. Ostafi Dragos-Ostafi Emilia (Toyota Landcruiser)
3. László Albert-Pethő Attila, Székelyudvarhely (Femmer)
Standard kategória
1. Kánya János-Oros Tamás, Magyarország
2. Geréb Domokos-Pál Attila, Székelyudvarhely
3. Takács Attila-Takács János, Magyarország

Trial verseny (külön díjazva)
Extrém kategória
1. Magyar Szilárd-Kovács "Pippó" Krisztián, Magyarország
2. Boros Csaba-Zsernovitszky Zsolt, Magyarország
3. Sorin Pârvulescu-Maurilio Zani, Kolozsvár
Open kategória
1. Szilveszter Gergely-Pavel Zoltán, Székelykeresztúr
2. Ţuţuianu Robert-Mareş Adrian, Piatra Neamţ
3. Lupu Marius-Clem Cristina

Fotó: Albert Szabolcs


0 hozzászólás

hirdetes

hirdetes
Hozzászólások | Szabályzat

Hozzászólások Copyright (C) 2009 uh.ro. Minden jog fenntartva."