Hetvenötből hatodik!

A hatodik helyen végzett a Vasas Femina U15-ös ificsapata, csak a negyeddöntőben tudták megállítani a lányokat.

LaszloCsabaDundeeUnited

Újból a skótoknál rúg labdába László Csaba

A másodosztályú Dundee United menedzsere lett a...
GalhidiGyorgy

Nehéz időszakot él át az SzFC edzője (videó)

Gálhidi György az udvarhelyi csapatról és...

Játékvezetői tanfolyamra hívnak

Fiúk, lányok, nők és férfiak jelentkezését várják....

DanaCup
Fotó: Facebook / Vasas Femina
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2017. július 28., 15:48

Dániai labdarúgó tornán vett részt a héten a Vasas Femina U15-ös országos bajnok csapata. A dániai Hjorring településen zajló Dana Cup-on 75 csapat vesz részt, 18 csoportba osztva. Norvégia 55 csapattal, Dánia 10, az Egyesült államok 4, Svédország 2, Svájc, Németország, Mexikó és Románia 1-1 gárdával vettnek részt.

A Vasas Femina négy norvég csapattal játszott a csaoportjában: a Berg TT-t 5-2-re verte, az Oppdaltól 4-3-ra kikapott, a Fyllingsdalen együttesével 1-1-es döntetlent játszott, a Kvinesdalt 3-0-ra győzte le. A csoport második legjobbjaként lépett tovább a legjobb 32 közé, ahol a szintén norvég Dahle-Nordlandet 4-2-re győzte le büntetőrúgásokkal. A nyolcaddöntőben megint egy norvég csapat, a Fossum együttese ellen 1-0-ra győztek.

A végállomást a negyeddöntőben a dán AaB csapata jelentette, pénteken kora délután a dán csapat egy tizenegyes után (Sándor Barbara kivédte a büntetőt, de a kipattanót értékesítették) lőtte az egyetlen gólt, így 1-0-ra kikaptak a lányok és kiestek, a torna 6. helyén végzetek.