SzFCFKCsikszereda1
Kevés helyzet volt - ami volt, azt belőtték
2017. május 06., 19:05
1 hozzászólás.

Szép számmal kigyűltek a nézők a szombat késő délutáni meccsre, Csíkból is átjött mintegy ötven szurkoló, a Nélküled és a székely himnusz után elkezdődhetett a meccs a stadionban. Mindkét oldalon voltak hiányzók eltiltások miatt, a csikaiknál pont az udvarhelyi Savin Cătălin hiányzott sárgalapok miatt, de az első félidő nem hozott valami nagy iramot. Igaz, láthattunk egy szép gólt, mindjárt az első percekben: Tamás Nándor kapáslövése a kapufáról pattant be, szépségdíjas találat volt. A folytatásban is inkább a vendégek kezdeményeztek, de nagyon eseménytelenül telt a játékrész.

Fordulás után Bajkó Barna két villanása gyakorlatilag eldöntötte a meccset, 3-0 volt oda – a két gól között viszont Bálint Rajmond eltalálta a csíkiak kapufáját. A 79. percben jött a szépítés, a Czimbalmos Zalán felvágásáért megítélt büntetőt Bogdan Panait belőtte. A végén még jött egy csíki gól, Tamás lépett meg, elsőre a kapufát találta el, de a labda visszakerült hozzá, így beállíthatta a végeredményt.

Az SZFC így fejet hajtott jóval erősebb ellenfele előtt, akiknek azzal is óriási szerencséjük volt, hogy riválisuk, Szászhermány 1-0-ra kikapott az Avîntul Valea Mărului otthonában, így a csíkiak ismét vezetik a táblázatot.