Kultúra » Színház

Amatőr színjátszóké lesz az ifiház színpada

A XV. Amatőr Színjátszó Fesztivált a hétvégén tartják, öt csapat versenyez majd.

MEGOSZTÓ PDF email





Hasonló cikkek
Anger01

Anger Zsolt Erdélyben érzi, hogy jó magyarnak lenni

Miután az Aranyélet forgatásait követően éjjel az...
Muveszet

Vendégelőadások (is) lesznek a színházban

Például Barabás Árpád Kézdivásárhelyen rendezett...
szinhazzzenekar

Nagy buli kerekedett a végére (videó)

Énekeltek és játszottak a színészek, de nemcsak ők....

amatorszinjatszok
A tavalyi fesztivál csoportképe. Fotó: UFF
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2017. május 10., 14:28
0 hozzászólás. 

Idén tizenötödik alkalommal tartják az Amatőr Színjátszó Fesztivált Székelyudvarhelyen május 12. és 14. között. Az UFF és a Valeo Art Egyesület közös szervezésében zajló eseményen öt csapat mutatja meg tudását a Siculus Ifjúsági Ház deszkáin: a Berekenye Diákszínjátszó Csoport Szilágycsehből, a Tinikomédiások Krasznáról, a Szín-kron csoport Gyergyószentmiklósról, valamint a két udvarhelyi csapat, a Vitéz Lelkek és az Üvegfigurák.

A hagyományos amatőr színjátszó fesztivál idén első alkalommal egészül ki szakmai képzésekkel, beszédtechnikai és színpadi mozgás workshopokkal, ami a szereplő színjátszó csoportokban szerepet vállaló diákoknak szól a fesztivál szombat és vasárnap délelőttjén, szintén a Siculus Ifjúsági Házban, ezeket Kelemen Márta (beszédtechnika) és Bezsán Noémi koreográfus (mozgás) tartják.

A csapatokat díjazzák is, a zsűri (Lázár Emese újságíró, valamint Albert Orsolya és Mihály Alpár Szilárd színművészek) kiosztja a legjobb női, a legjobb férfi, a legjobb előadás díját, valamint különdíjat is.

Az előadásokra a belépés díjtalan és nyitott minden színházkedvelő számára.

A XV. Amatőr Színjátszó Fesztivál programja:

Május 12., péntek

16:30 Megnyitó

17:00 Vitéz Lelkek (Székelyudvarhely): Marry Poppins - musical egy felvonásban, rendezte Szász-Mihálykó Mária

18:30 Berekenye Diákszínjátszó Csoport (Szilágycseh)

Gárdonyi Géza: A bor, falusi történet - átdolgozta Bessenyei István, rendezte: Bessenyei István és Bodea György

20:00 Tinikomédiások (Kraszna):

Illyés Gyula: Tűvétevők komédia

Rendezte: Bessenyei István, átdolgozta Bessenyei Gedő István

Május 13., szombat

10:00 - 15:30 Beszédtechnikai és mozgás workshop

17:00 Üvegfigurák (Székelyudvarhely):

Játszótér, családtörténetek - Biljana Srbljanovics Belgrádi Játszótér drámája alapján

Rendezte: Bekő Fóri Zenkő

18:00 Berekenye Diákszínjátszó Csoport (Szilágycseh):

Full of Hope – Reménnyel teli - mozgásszínházi előadás

Rendezte: Bodea György

18:30 Vitéz Lelkek (Székelyudvarhely): Az én cirkuszom, egyéni műsor

Rendezte: Szász-Mihálykó Mária

20:00 Szín-kron Csoport (Gyergyószentmiklós): Ki vagyok én?

Rendezte: Kolozsi Borsos Gábor

Május 14., vasárnap

10:00 - 15:30 Beszédtechnikai és mozgás workshop

17:00 Díjkiosztó



0 hozzászólás

hirdetes

hirdetes
Hozzászólások | Szabályzat

Hozzászólások Copyright (C) 2009 uh.ro. Minden jog fenntartva."