Itthon » Oktatás

Tehetségeket kerestek a Gimiben

Tizenegy iskola nyolcvan diákja és pedagógusa kapcsolódott be a Tamási Áron Gimnáziumban megtartott tehetségnap rendezvényeire.

MEGOSZTÓ PDF email





Hasonló cikkek
korcsolyapalyaoktatas

Korcsolyázni tanítják a gyerekeket

Korisuli indul a székelyudvarhelyi korcsolyapályán 5-12...
limbaromana

Ismét lesz román nyelvtanfolyam a könyvtárban

Ha felnőttként nem tudsz jól románul, de úgy érzed,...
Tablavatas01

Megjött az angyal a Gimibe

Igencsak bőkezű volt, a gyerekek fuvolajátékkal és...

Gimi, Tehetségek, matematika
Fotók: Farkas Zsolt
szerkesztoÍRTA: UH.RO
2013. október 29., 10:53
0 hozzászólás. 

„A jó eredmények eléréséhez tíz százalék tehetség és kilencven százalék szorgalom kell" – hangsúlyozta beszédében a III. Tehetségnap megnyitóján Laczkó György, a gimnázium igazgatója. A rendezvény része A siker útjai: nyári tehetséggondozási programok Erdélyben címmel, az Erdélyi Tehetségsegítő Tanács által indított programnak – ez a Nemzeti Tehetség Program pályázatának támogatásával zajlik és a Kolozsvári Magyar Egyetemi Intézet bonyolítja.

Dáné Szilárd tanfelügyelő arról számolt be, hogy nemsokára Hargita megyében is létrehozzák a kiválósági központot, amelynek fő feladata a kiemelkedő képességekkel rendelkező tanulók felkészítése lesz.

gimitehetseg1

A szombat délelőtti vetélkedőn 52 hetedikes és nyolcadikos diák mérte össze tudását a matematika, fizika és informatika terén. A verseny ideje alatt a kísérő pedagógusoknak bemutatták a versenyfeladatokat, majd Gagyi Anna fizika szakos tanárnő tartott előadást a különböző versenyeken adott feladatok nehézségi fokáról.

gimitehetseg3

Délután bemutatkozott az iskola tanulóiból álló Robogóbék csapata, akik Szélyes Emőke informatika szakos tanárnő irányításával saját programozású robotokat mutattak be. Ezt követően Deák Zsuzsa tanárnő Játék, rejtvény, matematika címmel tartott interaktív előadást, majd Székely Zoltán fizika szakos tanár folyékony nitrogénnel végzett kísérletsorozatát követhették figyelemmel az érdeklődők. Az előadások alatt egy héttagú zsűri értékelte a dolgozatokat, a nap végére megszülettek a verseny eredményei.

Fellépett a Gereben Néptánccsoport, ezután díjazták mindkét korosztály legjobb matematikusait, fizikusait és informatikusait.


Ők voltak a legjobbak


Hetedik osztály:

Matematika:

1. Pelok Balázs (Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium)
2. Nagy Örs (Tamási Áron Gimnázium)
3. Jimon Lucian Daniel (Tamási Áron Általános Iskola, Szentegyháza)

 

Informatika:

1. Jimon Lucian Daniel (Tamási Áron Általános Iskola, Szentegyháza)
2. Nagy Örs (Tamási Áron Gimnázium)
3. Bakos Gellért (Tamási Áron Általános Iskola, Farkaslaka)

 

Fizika:

1. Ülkei Szabolcs (Tamási Áron Gimnázium)
2. Pelok Balázs (Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium)
3. Vajda Krisztina (Bethlen Gábor Általános Iskola)

 

Összesített eredmények:

Dicséret: Vajda Krisztina és Nagy Örs,
3. Jimon Lucian Daniel
2. Ülkei Szabolcs
1. Pelok Balázs

 

Nyolcadik osztály:

Matematika:

1. Schram István
2. Sándor József
3. Godra Ádám (mindhárman a Tamási Áron Gimnázium tanulói)

 

Fizika:

1. Sándor József
2. Godra Ádám
3. Laczkó Kata (mindhárman a Tamási Áron Gimnázium tanulói)

 

Informatika:

1. Sándor József
2. Godra Ádám
3. Jakab Ágota Anett (Petőfi Sándor Általános Iskola, székelykeresztúr)

 

Összesített eredmények:

Dicséret: Laczkó Kata, Jakab Ágota Anett, Csendőr Gábor
3. Schram István

2. Godra Ádám
1. Sándor József

 



0 hozzászólás

hirdetes

hirdetes
Hozzászólások | Szabályzat

Hozzászólások Copyright (C) 2009 uh.ro. Minden jog fenntartva."