Itthon » Civilek

A környezetvédelemért imádkoznak

Ökumenikus imanapot tartanak a város nőszövetségei a belvárosi unitárius templomban.

MEGOSZTÓ PDF email

Hasonló cikkek
fotó: Kacsó Péter

Környezetvédelmi Világnap a Református Kollégiumban

Kupakot gyűjtöttek, majd megalkották belőle a Földet....
utt

Teljesítménytúrát szervez az EKE

Május 5-én város körüli teljesítménytúrát szervez...

Újabb román nyelvtanfolyam lesz a könyvtárban

Ha felnőttként nem tudsz jól románul, de úgy érzed,...

Fotó: központ.ro
Fotó: központ.ro
szerkesztoÍRTA: UH.RO/KÖZLEMÉNY
2018. február 28., 10:39
0 hozzászólás. 

Csatlakoznak az ökomenikus női világimanaphoz a székelyudvarhelyi egyházközségek nőszövetségei. Ezúttal a belvárosi unitárius templomban tartják március 2-án 17 órától.

A programot minden évben egy adott ország asszonyai állítják össze, idén a választás a Holland Guyanának is nevezett alig félmillió lakosú Suriname-re esett. A dél-amerikai ország 94 százalékát őserdő borítja, ezért is az idei világimanap témája a környezetvédelem, a teremtett világ iránti felelősségünkre hívják fel a figyelmet. Mózes könyvét idézve vallják: „Mindaz, amit Isten alkotott nagyon jó ".

A székelyudvarhelyi eseményen részt vesznek a bethlen negyedi református, római katolikus és unitárius egyházközségek nőszövetségi tagjai, belvárosi egyházközségek nőszövetségeinek tagjai, a szombatfalvi római katolikus és református egyházközségek asszonyai, valamint a baptista egyházközség nőszövetsége.

Az istentiszteletet követően a Kriza János szeretetotthonban a belvárosi unitárius egyházközség nőszövetsége kiállítást szervez szőttesekből és varrottasokból – tájékoztatnak a szervezők.0 hozzászólás

hirdetes

hirdetes
Hozzászólások | Szabályzat

Hozzászólások Copyright (C) 2009 uh.ro. Minden jog fenntartva."